Stavba od A do Z

Energo Consulting s.r.o. nedodává typové stavebnice dřevostaveb. Naše dřevostavby jsou individuální stavby dle projektové dokumentace a přání zákazníka.

Průběh našich dřevostaveb v pár krocích:

Při naší schůzce si pečlivě vyslechneme, jaké cíle a nároky na dům a život v něm kladete.Náš projektant Vám poté bude k dispozici při návrhu Vašeho domu.

Provede Vás některými konstrukčními i technickými detaily stavby.


Nastává fáze studií, průzkumu a následně i projekce domu, s níž souvisí legislativní schvalovací proces na místně příslušném stavebním odboru. Všechna potřebná povolení a dokumentaci vyřídíme za Vás nebo v součinnosti s Vámi. A nyní se již můžeme pustit do stavby samotné.


Začínají geodetické práce a "usazení" domu na pozemek, vytyčení základů a základových pasů.


Poté přijdou na řadu zemní a betonářské práce na základové desce, napojení na kanalizaci, vodu, elektro, plyn, atd.


Po zhotovení základové desky (kterou mimochodem většina firem zabývajících se dřevostavbami nenabízí), přichází na řadu vlastní hrubá stavba (dřevostavba) konstrukcí včetně vnějšího opláštění OSB deskami (pero/drážka) a krovu (buď z přebíjených vazníků či klasický krov - dle požadavků na půdní prostor).Po této fázi nastupuje montáž střešní krytiny (převážně plechové, ale není samozřejmě podmínkou).


Dále zateplení obvodové konstrukce, které je samozřejmě v tuto chvíli, včetně střešní krytiny a komplet konstrukcí, viditelné a hlavně kontrolovatelné zákazníkem, což je zásadní rozdíl mezi dřevostavbou montovanou - stavebnicouvou, která je již komplet přivezena uzavřená ve formě panelů a tímto systémem.


Další kroky jsou parotěsné fólie, podlahové zateplení, rozvody např. centrálního vysavače, SDK konstrukce (stropy, předstěny a příčky) hrubé rozvody vody, odpadů a elektro.


Další kroky výstavby (zateplení fasády atd.) a interiérových prací (kuchyňské linky, vestavné skříně atd.) je zbytečné popisovat...doplňkové venkovní realizace jako jsou sklepy, dřevníky, pergoly, ploty, chodníky, terénní úpravy apod., jsou samozřejmostí po dohodě se zákazníkem.


Jiné realizace