VÝJIMEČNÉ DOMY

VÝJIMEČNÉ DOMY

SEDLOVÁ                                     SEDLOVÁ S PŘESAHEM            VALBA                                           PULT

PŮDORYS                                     SKLADBA STĚNY

Co jsou nízkoenergetické domy od firmy Energo Consulting s.r.o.?
Ve všech domech se jedná o bydlení s velmi nízkou spotřebou energie na vytápění i další provoz ve srovnání s běžnou výstavbou. U každého budovaného domu se vždy a za všech okolností zamýšlíme především nad otázkou - bude mít plánovaný nízkoenergetický dům spotřebu primární energie na vytápění od 15 do max.50 kWh/m2/rok? Všechny domy z kategorie NÍZKOENERGETICKÝCH mají tepelný odpor konstrukce R 6,07 m2KW a součinitel prostupu tepla konstrukce U 0,160 W/m2K. Tyto hodnoty Vám zaručí v zimě nízkou ztrátu vnitřního tepla domu a snížení nákladů na vytápění na minimum.
Ptáte se jak toho lze dosáhnout?
Především využitím těch nejlepších (nejlepší není vždy nejdražší) stavebních a tepelně izolačních materiálů. Především doporučujeme dřevostavby i další materiály, které již při své výrobě neváží velké množství CO2 (např. beton, polystyren apod.), zasklíváme s pečlivostí.... Izolujeme důkladně bez tepelných mostů.... a především využíváme nenáročných, ale účelných prostředků na vytápění jako např. inverterové jednotky (systém vzduch/vzduch). Příkladem může být skutečnost, že v domě s instalovaným tepelným čerpadlem vzduch/vzduch se v zimě topí, v létě funguje jako klimatizace a lze využít i teplo krbových kamen či krbu (3 v 1) - na tato čerpadla se u dodavatelů el. energie vztahuje zvýhodněná sazba a energetická náročnost těchto nízkoenergetických domů je cca 30kWh/m2/rok (tedy méně než 100kč/m2/rok) - příklad - za vytápění domu o půdorysu 100m2, zaplatíte ročně maximálně 10.000.-Kč.
Za kolik se postaví nízkoenergetický dům?
Pokud Vás zajímá cena výstavby nízkoenergetického domu (spotřeba max.50 kWh/m2/rok), pak vězte, že je stejná, nebo max. o 6-8% vyšší, než u standartního domu (spotřeba cca 150kW/m2/rok). Váš dům se Vám ale začne vyplácet již od počátku užívání. Vždyť za rok provozu ušetříte okolo 40.000.-Kč. Kolik pak ušetříte např. za 10 let při stoupajících cenách energií?